středa 4. prosince 2013

Poznámka č.1 k článku PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA


Ruští zákonodárci debatují o předloze zákona, která by v Rusku zakázala americký dolar za účelem vyhnutí se negativních dopadů kolapsu dolaru – o němž spekulují, že by k němu mohlo dojít do roku 2017 – a že by mohli znovu zavést zákaz, který platil za starých časů socialismu. Návrh pochází od poslance z Liberálně-demokratické strany Michaila Degtjareva. Podle jeho mínění, bude-li dál růst stejným tempem, dolarový systém se zhroutí v roce 2017.
V článku "Prognóza budoucnosti lidstva" se předpovídá vznik zákona o nahrazení všech jedinečných měn jednotlivých států jednotnou světovou měnou. Zavedením jednotné světové mněny odpadne mnoho zbytečné práce ve všech peněžních ústavech, přestanou existovat všechny směnárny a na celém světě budou mít všichni lidé v peněženkách stejné barevné papírky. Usnadní, zkvalitní a zmenší se objem práce všech lidí pracujících na burzách, všech ekonomů, plánovačů, statistiků, prognostiků a lidí pracujících ve finanční sféře v podobných profesích.
Rozmanitost měn na celém světě usnadňuje organizátorům podvodů a korupce beztrestně páchat jejich odsouzeníhodnou činnost.
Teoreticky je možné uvažovat o zavedení jednotné světové měny už nyní, ale nemá to praktický význam. V současné době jsou lidé velkých peněz v nejvyšší vrstvě na vrcholu globální mocensko-politické pyramidy a v jejich bytostném zájmu je zachovat současné poměry v rozdělování celosvětového bohatství. Představa, že by stávající zastaralé oficiální globální mocensko-politické struktury dokázaly realizovat přechod všech používaných měn na jednotnou světovou měnu, je směšná.
V současnosti se hodně hovoří o krizi demokracie, o postupném přechodu demokracie v oligarchii, o teatrální demokracii nebo také o narůstajícím deficitu demokracie. Faktem je, že se demokracie více či méně z demokratických států světa vytrácí tak, že je v podstatě její existence ohrožena.
Vztahy mezi jednotlivými státy jsou ovlivňovány zastaralými globálními mocensko-politickými strukturami, které mají k demokratické správě věcí veřejných velmi daleko. V poslední době se stále častěji hovoří o nutnosti vnést do finanční sféry pravidla, která by měla zamezit vzniku ekonomických krizí, ale stávající zastaralé globální mocensko-politické struktury nejsou schopné něco takového realizovat.
Dříve nebo později bude nezbytné změnit strukturu globální mocensko-politické pyramidy tak, že na jejím vrcholu nebudou lidé velkých peněz, a následně bude možné spravovat svět globálně platnými  zákony a řešit problémy, které jsou v současné době neřešitelné.

Žádné komentáře :

Okomentovat